Přihlášení | Registrace | Zapomenuté heslo

Monitoring vodních ptáků v ČR

Foto: Josef Chytil

Jak se zapojit

Pokud máte zájem přihlásit se do monitorovacího programu Mezinárodní sčítání vodních ptáků nebo rozšířit své dosavadní lokality o další, použijte prosím automatické přihlašování  v odkazu Sčítané lokality-přihlašování

1. Vyberte si některou oblast republiky. Přehled sčítaných lokalit je rozdělen do oblastí podle bývalých krajů (západní Čechy, severní Čechy, jižní Čechy, východní Čechy, jižní Morava, severní Morava). Toto rozdělení odpovídá také působnosti většiny poboček České společnosti ornitologické (ČSO). Přehled lokalit je dále seřazen podle typu mokřadních biotopů: na přehrady, rybníky, průmyslové nádrže, vodní toky a další. 

2. Tabulky obsahují název, kód lokality a jméno sčitatele. Pokud je kolonka určená pro jméno sčitatele prázdná, lze se ke sčítání příslušné lokality přihlásit. 

3. Kliknutím na prázdné políčko se objeví formulář pro vyplnění údajů o novém sčitateli. Na Vaši e-mailovou adresu bude následně odeslán soubor Vaše přihlášení do sčítání. Metodik si můžete stáhnout na této webové stránce v odkazu Ke stažení.


4. Pokud se rozhodnete lokalitu již nesčítat, pošlete prosím zprávu na e-mailovou adresu: iwccz@post.cz. Vámi obsazená lokalita pak bude následně uvolněna pro jiné sčitatele. Odhlašování provádí koordinátor sčítání.


Uvítáme, poskytnete-li nám vlastní informace o lokalitách, kde pravidelně zimuje větší počet vodních ptáků a které v seznamu úseků chybí a měly by být zařazeny do databáze sledovaných úseků.